Úvodní stránka » Grafické hodiny » Prague 80s, Rostislav Vaněk

Prague 80s, Rostislav Vaněk

Hodiny Prague 80s jsou inspirovány hodinami z 80. let, kterými byla osazována pražská nároží. Jsou reinterpretací designu venkovních hodin do interiérové podoby s využitím barevné duplicity a plastickým zpracováním jednotlivých aplik.

 

Rostislav Vaněk

Rostislav Vaněk patří k významným českým grafickým designérům. Jeho práce zahrnují celou oblast grafického designu od tvorby značek, plakátů, knižní grafiky, ale i známkové tvorby. Pracoval na rozsáhlých grafických souborech orientačních systémů pražského metra, Československých aerolinií, Československé obchodní banky, Nové scény Národního divadla, předních pražských hotelů a řady dalších

Je autorem grafických úprav více než tisíce knih českých nakladatelství. Jeho práce byly mnohokrát oceněny doma i v zahraničí. Svou pedagogickou a organizační přispívá k zvýšení standardu českého grafického designu. Podílí se na organizování významných celostátních soutěží, je jedním ze zakladatelů prestižního Typodesignclubu a jeho předsedou. Vede Ateliér grafického designu a vizuální komunikace na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze.

 

Fotografie