Úvodní stránka » Grafické hodiny » Václav Sloup, Petr Babák (Laboratoř)

Václav Sloup, Petr Babák (Laboratoř)

Už první pohled na hodiny Václav Sloup prozradí jednoduchou akci, kdy se z jedné věci stane banální manipulací věc jiná. Tedy dva v jednom! Náramkové hodinky Prim Igen45 se pouhým zavěšením na háček na bílý kruhový terč z Corianu stávají hodinami nástěnnými. Jak o návrhu napsal Michal Froněk ze Studia Olgoj Chorchoj: „Je to minimalistický přístup, ale velmi efektní“. Jen ještě přidávám, že hodinky můžete kdykoliv sundat a jít s nimi třeba na rande, protože večer z nich uděláte opět hodiny nástěnné. Hodiny jsme věnovali našemu oblíbenému a zapomenutému českému herci Václavu Sloupovi.

 

Petr Babák

Grafický designér a vysokoškolský pedagog, který rád dráždí kobru bosou nohou. Zakladatel studia Laboratoř, ve kterém společně s několika externisty zkoumá široké prostory grafického designu. Zároveň působí jako vedoucí ateliéru Grafický design a nová média na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze.

Za svou práci Laboratoř obdržela řadu prestižních ocenění. V poslední době například Cenu grafický designér roku v soutěži Czech Grand Design a rovněž cenu hlavní Grand designér roku napříč všemi kategoriemi za komplexní vizuální styl pro Národní technickou knihovnu v Praze.
 

Fotografie